Hakkımızda - alyaherbalmiracle
truck
alyaherbalmiracle
Çağrı Merkezi
Hakkımızda

Yirmi iki yıllık kurumsal iş hayatına son vererek doğal hayata dönen ve “mis kokulu lavanta” tarlalarında üretim yapmayı seçen bir kadın çiftçi ve girişimcinin hikayesi.

Hikayemiz, 2018 yılında "Tıbbi ve Aromatik Bitki Islahı" eğitimi ve sertifikasını aldıktan sonra Ata topraklarımıza Lavanta Angustifolia-Sevtapolis fidelerinin dikilmesi ile başlıyor.

O günden aldığım eğitimler, katıldığım seminerler ve edindiğim deneyimlerle beni acemi bir çiftçiden "Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştirme", "Aromaterapi", "Bütünsel Şifa" konularında danışmanlık ve eğitimler veren profesyonel bir kadın çiftçi-girişimciye dönüştürdü. Bu anlamda bu satırları yazmak, kadının elinin değdiği her şeyin bir anlam kazanması ve farkındalık yaratması gerçeğine de güzel bir göndermedir.

Yaşadığımız dünyadaki ekolojik dengeye saygı göstererek sürdürülebilir organik tarımla gıda, ilaç, nitelikli kozmetik ve bebek-çocuk ürünlerinde güvenle kullanılmak üzere şifalı lavanta yetiştirmek, organik tarım sürecini tamamlamak, bölgemizdeki tarım fuarlarına katılarak lavanta yetiştiriciliğini teşvik etmek, ürünlerimizi tanıtmak 2019 yılında başlayan ilk lavanta çiçeklerinin hasadı, şifalı lavanta yağı ve lavanta çiçeği suyu (hidrosol) üretimimiz ile neler hayal ettiğimi ve neler başardığımı gördükten sonra yerli çiftçilere ve halkımıza, daha iyisi için mücadele etme hedefine dönüşen bu yolculukta, buhar damıtma yöntemiyle elde ettiğimiz organik, yenilikçi ve yeni yatırımlarla üretim kapasitemizi artırarak en iyiye ulaşmak için gösterdiğimiz büyük gayretle devam edeceğiz.

Saygılarımla...